Telenews

NDËRRON JETË DOKTORI MUHARREM KRASNIQI

Ka vdekur doktori Muharrem Krasniqi.
Lajmi u bë i ditur nga Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës.
Në njoftimin e ShSKUK-së thuhet se Krasniqi ishte specialist i Klinikës sê Anesteziogjisë dhe Reanimacionit në Qendren Klinike dhe Universitare të Kosovës.
I ndjeri që nga fillimi i pandemisë COVID-19 kishte shërbyer edhe në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, duku ofruar kujdes maksimal për pacientët.
“Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, me dhimbje dhe pikëllim të madh ka pranuar lajmin për vdekjen e Dr. Muharrem Krasniqi, specialist i Klinikës sê Anesteziogjisë dhe Reanimacionit në QKUK”.
“Ishte punëtor i madh dhe i zellshëm, në çdo kohë në shërbim të pacientëve.Nga fillimi i Pandemisë Covid-19, shërbeu edhe në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, duku ofruar kujdes maksimal për pacientët me COVID-19. Ngushëllime familjes, kolegëve dhe gjithë punëtorëve shëndetësor për këtë humbje të madhe”.

Të ngajshme

Kurti: Serbia ende i sheh si shtete të përkohshme Kosovën, Malin e Zi e Bosnjën

Donat Hashani

Termokosi fillon zgjerimin e rrjetit të ngrohjes në afërsi të Parkut të Qytetit

Miftar Zejnullahu

Një person nga Shqipëria futet në telashe me policinë e Kosovës

Miftar Zejnullahu