Telenews

Organizohet koncert për Ukrainën, këta janë artistët që do të përformojnë

Ed Sheeran, Camila Cabello dhe Emeli Sandé janë ndër interpretuesit e parë që u zbuluan për një shfaqje që mbledh fonde për viktimat e luftës në Ukrainë.
Gregory Porter dhe Snow Patrol janë konfirmuar gjithashtu për eventin Concert For Ukraine, i cili zhvillohet të martën më 29 mars.
Në një deklaratë, Cabello, e cila u bë e famshme si anëtare e grupit të vajzave Fifth Harmony përpara se të niste karrierën e saj solo, u tha fansave se “ne të gjithë kemi përgjegjësi” për të ndihmuar.
Ku do të shkojnë donacionet?
ITV, STV dhe Livewire Pictures kanë bashkuar forcat me Komitetin e Emergjencave të Fatkeqësive (DEC) dhe grupin mediatik dhe argëtues Global për të organizuar eventin dy-orësh, e cila do të kombinojë shfaqje muzikore nga Sheeran dhe yjet e tjerë, si dhe filma të shkurtër që njohin ngjarjet në vazhdim. përpjekjet për ndihmë dhe vështirësitë me të cilat përballen ata që janë prekur nga konflikti.

Të ngajshme

Rita Ora uron 28 Nëntorin: Gëzuar ditën e flamurit Shqipëri

Genc Gerguri

Pse thotë Shkurte Fejza se s’kemi nevojë për një Abetare të përbashkët?

Portali Telenews

Florian Marku do të bëhet baba për herë të dytë, zbulon gjininë e fëmijës në ditën e shënuar

KushtrimGuraj