Telenews

OSMANI E KURTI GJATË QËNDRIMIT NË SHBA DO TË ZHVILLOJNË DISA TAKIME

Atje ata do të marrin pjesë në ceremoninë e varrimit të ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright.
Ndërkaq, Presidenca e Kosovës ka njoftuar se përveç ceremonisë së varrimit, krerët shtetërorë do të realizojnë edhe takime tjera në Washington.
“Me ftesë të familjes Albright, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu dhe Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti kanë udhëtuar në Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në varrimin e mikes së madhe të Kosovës, ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Gjatë qëndrimit në Washington ata do të realizojnë edhe takime të tjera”, thuhet në njoftim.

Të ngajshme

Gërvalla – Kongresistit amerikan: Ende asnjë pasojë ndaj Serbisë për sulmin në Banjskë

Donat Hashani

Gjykata cakton kaq vite burg ndaj dy të miturve për vrasjen e 18-vjeçarit Lulzim Fejzullahu

Donat Hashani

Deputeti i VV-së “zbulon” pazaret e Kurtit me opozitën: Zgjedhjet e parakohshme në këmbim të Kodit Civ

Donat Hashani