Telenews

Ozil bën një premtim të madh për Tottenhamin nëse nuk humb sot kundër Cityt

mesut-ozil-behet-baba-per-here-te-dyte

 

 

Ish-ylli i Arsenalit, Mesut Ozil, ka premtuar se nuk do të tallet më me Tottenhamin nëse ata arrijnë ta ndalin Manchester Cityn në ballafaqimin e sotëm.

Tifozët e Tottenhamit po përballen me një makth. Ata kanë nevojë që skuadra e tyre të mundë Manchester Cityn për të ruajtur shanset për të përfunduar përpara Aston Villës në luftën për një vend në Ligën e Kampionëve.

Me Arsenalin një pikë përpara Cityt ndërsa shkojmë drejt ndeshjes finale, ajo që ndodh të martën mbrëma do të ndihmojë shumë për të përcaktuar se ku do ta fitojë titullin në javën e fundit.

“Unë do të jem tifozi më i madh i Tottenhamit ndonjëherë,” tha Kai Havertz pasi Arsenali mundi Manchester United të dielën, “Ne të gjithë do të jemi! Le të shpresojmë për më të mirën.”

Por, Havertz nuk është i vetëm, me kolegun gjerman dhe ish- yllin e Arsenalit, Mesut Ozil, që ka bërë një premtim shumë interesant, përcjellë KosovaPress.

“Hera e parë sonte: Forca Spurs!”, shkroi ai në Tëitter. “Nëse Tottenhami nuk e humb këtë ndeshje, unë nuk do ta tallem më kurrë me ta… ju premtoj”, ka shtuar ai.

Momentalisht Arsenali është lider i Premier Ligës me 86 pikë, një më shumë se Manchester City i vendit të dytë.

Të ngajshme

Xhiroja e fundit: Rezultate befasuese pas pjesës së parë në Superligë

Donat Hashani

“Zbulohet lista” – këta janë dy futbollistët e grumbulluar nga Sylvinho për Evropian

Donat Hashani

25 maji, Dita Botërore e Futbollit

Donat Hashani