Telenews

PAGUHEJ 150 NË MUAJ TE DRENICA, AMIR RRAHMANI TASH FITON KAQ SHUMË PARA TE NAPOLI

Amir Rrahmani që dikur luante në futbollin e Kosovës me shumë telashe dhe peripeci, tashmë ka mbërritur një vlerë të jashtëzakonshme në futbollin italian.
Lojtari i Përfaqësueses së Kosovës që sa luante te KF Drenica në futbollin e Kosovës, paguhej vetëm 150 euro në muaj, tash është bërë futbollisti shqiptar më i paguar aktualisht.
Amir Rrahmani edhe zyrtarisht është futbollisti shqiptar me vlerën më të lartë në treg dhe klauzola e tij e largimit nga skuadra e madhe italiane, Napoli, vlen plotë 25 milionë euro. /Telenews.al/

Të ngajshme

Basketboll / Superliga e Kosovës me 4 super-ndeshje, vëmendja në Therandë

Donat Hashani

E turpshme: Qipro ndalon simbolet e karateistëve nga Kosova (FOTO)

Donat Hashani

Rahoveci pritet të bëhet me stadium të ri, ky është lokacioni ku mund të ndërtohet

Donat Hashani