Telenews

Pajtohen familjet e ish-zyrtarëve të PDK-së që u vranë në Pejë në prag të zgjedhjeve të 17 tetorit

Familja Kadriaj dhe Ademaj në Pejë janë pajtuar sot, nën ndërmjetësimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj.

Astrit Ademaj dhe Blerand Kadrijaj kishin mbetur të vdekur pas një incidenti me armë zjarri shtatorin e vitit të kaluar, derisa i plagosur kishte mbetur vëllai i Astrit Ademajt.
Ademaj ishte kandidat i Partisë Demokratike të Kosovës për zgjedhjet e 17 shtatorit, ndërsa Blerand Kadriaj ishte ish-kandidat i PDK-së për komunën e Deçanit.
“Pajtimi”, shkroi Ramush Haradinaj në video-incizimin e publikuar nga ky rast./Lajmi.net/

Të ngajshme

Ministri britanik për çështje evropiane: I lumtur që trupat britanike do ta përforcojnë KFOR’in

KushtrimGuraj

Mustafa i reagon Muratit: Për një vit u punësuan vetëm 8 mijë e 789 persona

KushtrimGuraj

Kush duhet ta ketë kontrollin në Veri, Osmani: Policia është reaguesja e parë, KFOR’i i treti

KushtrimGuraj