Telenews

PAQE NË DERBIN ANGLEZ, GARA PËR TITULL MBETET E HAPUR!

Derbi i madh anglez nuk ka zgjidhur asgjë rreth dilemës së kampionit.
Manchester City ka barazuar 2:2 me Liverpoolin, në kuadër të javës së 32-të në Premierligë.
Ishte minuta e pestë kur Kevin De Bruyne kaloi vendasit në epërsi.
Nuk vonoi shumë dhe erdhi kundërpërgjigjja nga Liverpooli. Diogo Jota barazoi shifrat në minutën e 13-të.
Në të 36-tën, Manchester City ndezi sërish atmosferën në “Etihad”, kur Gabriel Jesus shënoi për 2:1.
Me të filluar pjesa e dytë, Liverpooli barazoi edhe njëherë shifrat. Ishe Sadio Mane që shënoi për 2:2
Me këtë barazim, Manchester City mbetet i pari me 74 pikë, kurse Liverpooli i dyti me një pikë më pak.
Të dy ekipet i kanë edhe nga shtatë duele deri në fund të edicionit dhe më gabimet nuk lejohen për asnjërin ekip.

Të ngajshme

Portugalia fiton thellë ndaj Zvicrës, kualifikohet në çerekfinale

KushtrimGuraj

Vuçiq bëri tifo për Japoninë kundër Kroacisë, por nuk e uroi Pllenkoviqin për rezultatin

KushtrimGuraj

Formacionet zyrtare: Portugali – Zvicër, Xhaka e Shaqiri nga fillimi – Ronaldo në bankën rezervë

KushtrimGuraj