Telenews

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje kokë më kokë me një tren mallrash.

Rreth 179 njerëz u shtruan në spital pas aksidentit të së premtes në distriktin Balasore të shtetit Odisha, sipas Pradeep Jena, nëpunës i lartë civil i Odisha.

“Afro 50 autoambulanca janë dërguar në vendngjarje, por të lënduarit ka më shumë. Një numër i madh i autobusëve po mobilizohen për t’i dërguar të lënduarit në spital”, shkroi Jena në Twitter.

Të ngajshme

Putini premton armëpushim me këtë kusht për Ukrainën

Donat Hashani

Zbulimi më i madh i kokainës i të gjitha kohërave ne Gjermani, kapen 35 ton, vlera 30 miliardë euro

Erzana Fazliu

Shpërthim në një parking nëntokësor në Zvicër, 2 viktima dhe 11 të plagosur

Erzana Fazliu