Telenews

Petkoviq për protestat në veri e Graçanicë: Këto janë imazhe të harmonisë dhe unitetit serb

Petkoviq këtë protestë e ka quajtur paqësore, duke theksuar se asnjëherë nuk janë mbledhur më shumë njerëz, shkruan Tanjug.
Ai ka shtuar se këto janë imazhe të harmonisë dhe unitetit serb.
“Asnjëherë më shumë njerëz se sot të mbledhur në Mitrovicë dhe Graçanicë, ku dhjetëra mijëra serbë nga Kosova dhe Metohia u mblodhën për protesta paqësore. Këto janë imazhe madhështore të harmonisë dhe unitetit serb”, ka thënë Petkoviq.

Të ngajshme

Ministri britanik për çështje evropiane: I lumtur që trupat britanike do ta përforcojnë KFOR’in

KushtrimGuraj

Mustafa i reagon Muratit: Për një vit u punësuan vetëm 8 mijë e 789 persona

KushtrimGuraj

Kush duhet ta ketë kontrollin në Veri, Osmani: Policia është reaguesja e parë, KFOR’i i treti

KushtrimGuraj