Telenews

PRESIDENTJA OSMANI TREGON SE ÇFARË BISEDUAN ME BLINKENIN

Presidentja Osmani dhe kryeministri Kurti gjatë ceremonisë së organizuar në nder të sekretares Madeleine Albright, patën mundësinë të takojnë sekretarin amerikan të shtetit Anthony Blinken.
Përmes një postimi në rrjete sociale, Osmani ka thënë se e falënderuan sekretarin Blinken për kontributin e jashtëzakonshëm të SHBA në forcimin e shtetësisë së Kosovës.
“E falënderuam për kontributin e jashtëzakonshëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në forcimin e shtetësisë së Kosovës, si dhe për lidershipin e treguar nga SHBA-të në kohën kur paqja dhe demokracia në Evropë po cenohen sërish. Mbështetja e vazhdueshme dhe vlerat e përbashkëta janë garanca më e fortë e miqësisë së palëkundur me SHBA-të”, shkroi Osmani.

Të ngajshme

Hoti thotë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje: Koalicioni Kurti-Osmani mashtroi për dialogun

Donat Hashani

Abdixhiku tallet me Kurtin, thotë se sikur Vali Corleones edhe Kurti nuk po i thuhet puna e mbarë

Donat Hashani

Avni Dehari thotë se në propozimin evropian duhet të përmenden edhe shqiptarët e Luginës

Donat Hashani