Telenews

PRISHTINA E FITON DERBIN NDAJ TREPÇËS NË HENDBOLL

Klubi i hendbollit, Prishtina ka shënuar fitore në derbin ndaj Trepçës.
“Kryeqytetasit” kanë fituar me rezultat 31-24 ndaj minatorëve, në ndeshjen e zhvilluar në Sallën e Sporteve në Prishtinë.
Te Prishtina u dallua Oltion Beshiri me tetë gola, Lulzim Shabani dhe Festim Mustafa me gjashtë gola.
Teksa te minatorët, Sali Maxhera me shtatë gola dhe Shpetim Mehmeti me gjashtë gola.
Prishtina pas fitores mbetet në vendin e dytë me 37 pikë, pas 22 ndeshjeve, teksa Trepça në pozitën e katërt me 27 sosh.

Të ngajshme

Nuk u ftua për Evropian, Cikaleshi jep lajmin e papritur për Kombëtaren

Donat Hashani

Sylvinho e la jashtë, shpërthen agjenti i Uzunit: Shikoni këto statistika

Donat Hashani

Shqipëria publikon listën preliminare: Ftohen Daku dhe Hoxha, mungojnë Muja dhe Cikalleshi