Telenews

PROTESTUESI NË MOSKË LIDH DUART SI VIKTIMAT NË BUCHA [FOTO]

Një protestues në Moskë është fotografuar i shtrirë me fytyrë përtokë me duart e lidhura në shenjë nderimi të mënyrës sesi trupat e disa ukrainasve janë gjetur në qytetet afër Kievit të pushtuara nga forcat ruse.
Imazhet e trupave në rrugët e Buchës, disa me duar të lidhura, kanë provokuar një shpërthim të dënimit ndërkombëtar të Rusisë në ditët e fundit.
Protestuesi është fotografuar kryeqytetit rus, raporton BBC.
Edhe pse protestat në Rusi janë bërë gjithnjë e më të kufizuara vitet e fundit, tubime të shumta dhe demonstrata në shkallë më të vogël janë mbajtur që nga sulmet e Rusisë ndaj Ukrainës.

Të ngajshme

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështetë 100% Serbinë

Furtuna Zejnullahu

Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Furtuna Zejnullahu

Borrell: Mirëpres zbarkimin e 700 forcave të NATO-s në Kosovë, qetësia të rivendoset menjëherë

Furtuna Zejnullahu