Telenews

Qeveria e konfirmon: Kurti ka qenë i njoftuar për planin për atentat ndaj tij

Zyra e Kryeministrit është deklaruar pas raportimeve se ndaj Albin Kurtit po planifikohej një atentat.

Atentati, sipas ZKM-së, dyshohet të jetë planifikuar në vitin 2021 dhe për këtë Kurti ishte njoftuar nga AKI-ja.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka qenë i njoftuar për këtë rast nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencë.
Institucionet e sigurisë i kanë ndërmarrë të gjitha masat për parandalimin e këtij veprimi. Rasti nuk është bërë publik për të mos përhapur panik.”, thonë nga Zyra e Kryeministrit.

Të ngajshme

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim për Kosovë e rajon

Donat Hashani

“Të parin e kisha vjerrë Halil Matoshin” – enveristi kosovar kërcënon publikisht

KushtrimGuraj

Gruas në Ferizaj i konfiskohet pushka me tetë fishekë

KushtrimGuraj