Telenews

Rama bën homazhe për nder të Ditës së Dëshmorëve të Prishtinës

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka bërë sot homazhe për nder të Ditës së Dëshmorëve të Prishtinës.

Me anë të një postimi në Facebook, Rama ka përkujtuar 66 dëshmorët dhe 396 martirët e Komunës së Prishtinës.

“Ne sot gëzojmë lirinë dhe pavarësinë falë sakrificës së tyre për atdheun”, ka shkruar Rama.

Gjatë ditës së sotme, kujtojmë se Rama ka dhuruar gjak së bashku me komandantin, Fatmir Sopi, teksa ka thënë që ky gjest simbolik duhet të reflektojë në frymën e bashkimit dhe solidaritetit.

 

 

 

 

source

Të ngajshme

Arrestohen dy persona në Prishtinë, u gjenden substanca narkotike

Hoxhaj për mosnjohjen e Kosovës nga Spanja: Nuk i sjell nder të jetë në një barkë me Rusinë

Parashikimi i Haradinajt për zgjedhjet, prognozë interesante e tij për opozitën

Donat Hashani