Telenews

Rama, Hovenier e D’Alema në konferencën e LDK-së, kujtojnë Rugovën

 

 

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier e ish-kryeministri i italisë, Masimmo D’Alema janë disa nga figurat që po marrin pjesë në konferencën “Rugova dhe Perendimi”, të organizuar nga LDK-ja.

Folës nga vendi, rajoni e bota u panë në këtë konferencë që po mbahet në 25 vjetorin e lirisë së Kosovës.

Rama, Hovenier e D’Alema janë folës të panelit të parë të cilët aktualisht po diskutojnë rreth trashëgimisë së presidentit Rugova dhe përafrimit të Kosovës me vlerat perëndimore.

source

Të ngajshme

Ndalohen për 48 orë dy persona – dyshohen për hyrje në sisteme kompjuterike, mashtrim e shpëlarje parash

Momenti kur ushtarët serbë ikin nga Prishtina, gazetari Ilir Ikonomi publikon fotografi

Policia aksion në Zubin-Potok: Gjenden armë, mjete eksplozive e municion, arrestohet një person