Telenews

RAPORTI 24 ORËSH NGA MINISTRIA PËR COVID-19

Në 24 orët e fundit janë dhënë 278 doza të vaksinës kundër Covid-19, e prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.821.818 doza të vaksinës.
Deri më sot 820.271 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Sot janë shëruar 31 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.715, ndërsa në total numri i rasteve aktive është 592.
 

Të ngajshme

Mjekë dhe ekspertë nga Turqia vijnë në Kosovë, do të kryejnë operacione kardiokirurgjike dhe intervenime të tjera

Donat Hashani

Autobusi rozë nis sot rrugëtimin në rrugët e Prishtinës duke ofruar mamografi falas

Donat Hashani

‘Zgavra nuk është vaginë’, gruaja trans refuzohet nga gjinekologu në Francë

Donat Hashani