Telenews

RAPORTI 24 ORËSH PËR COVID-19 NË KOSOVË

Ministria e Shëndetësisë çaste më parë e ka publikuar raportin 24 orësh për COVID-19 në Kosovë.

Në njoftim thuhet se nga 818 testime, 26 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, derisa gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
Sot poashtu janë shëruar 32 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.000 qytetarë e në total numri i rasteve aktive është 544.
Në njoftim, tutje thuhet se në 24 orët e fundit janë dhënë 169 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.823.443 doza të vaksinës.
Deri më sot 820.972 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 100.506 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19. /Telenews.al/

Të ngajshme

Prindërit në Danimarkë i lënë fëmijët të flenë jashtë në të ftohtë, arsyeja interesante që qëndron prapa kësaj

Donat Hashani

OBSH alarm për shurupet e kollës të prodhuara në Indi pas vdekjeve te fëmijët

Portali Telenews

Kaq raste me COVID-19 sot në vend

Donat Hashani