Telenews

REAGON KREMLINI ZYRTAR, PAS KOMENTIT TË BIDEN SE PUTIN ËSHTË KRIMINEL LUFTE

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha të enjten se komentet e presidentit amerikan Joe Biden për presidentin rus Vladimir Putin si kriminel lufte ishin “të papranueshme” dhe “të pafalshme”.
Ai fajësoi Bidenin se ishte “kreu i shtetit që ka bombarduar njerëzit në mbarë botën për shumë vite”.
Kur iu kërkua nga gazetarët të shtjellonte komentet e bëra nga Putin të mërkurën, për pastrimin e shoqërisë ruse nga tradhtarët, ai u përgjigj se në “kohë të tilla të vështira” disa njerëz “duken duke folur në rusisht, si tradhtarë”, raporton AP.
Peskov tha se Rusia nuk do të marrë parasysh kërkesën e Gjykatës Ndërkombëtare Penale të OKB-së për të ndaluar operacionet ushtarake në Ukrainë.

Të ngajshme

Ekskluzive: Florian Miftari zgjedhet Dekan i Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportit në UP

Donat Hashani

Ndahet nga jeta mësuesi i shquar nga Drenasi, Hamdi Kurti

Donat Hashani

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali ia vrau renë

Donat Hashani