Telenews

Receta për petulla me erëza të freskëta

Përbërësit
2 vezë
150 ml. qumësht
150 ml. kos
150 ml. ujë
Nenexhik
Majdanoz
Kopër
2 qepë të njoma
1 gotë e vogël ouzo
100 gr. djath kaçkavall
Pak kripë
Rreth 250 gr. miell
Përgatitja
Rrahim vezët me qumështin, ujin dhe kosin dhe shtojmë erëzat e grira imët. Shtojmë ouzon, kripën, djathin duke trazuar dhe në fund miellin. I skuqim në vaj luledielli ne temperaturë të mesme në të lartë.

Të ngajshme

Shkaku i papastërtisë mbyllet bufeja e MPB-së

Donat Hashani

Kosova në rrezik nga produktet pa afat: Mbi 1 milion produkte të asgjësuara veç këtë vit

Donat Hashani

Ministri Faton Peci vizitë në Llap: Na duhet angazhim i të gjithëve që të punojmë çdo pëllëmb të tokës së Kosovës

Donat Hashani