Telenews

Rifillojnë negociatat mes Rusisë dhe Ukrainës

Negociatorët e Rusisë dhe Ukrainës janë ulur për bisedime sërish, ka thënë një zëdhënës nga Ukraina.
Ukraina shpreson të sigurojë një armëpushim dhe tërheqje ruse, por deri më tani Rusia ka rënë dakord vetëm për korridoret humanitare për evakuimin e civilëve, shkruan Skynews.
Më herët, SHBA-ja tha se nuk kishte parë asnjë provë se Vladimir Putin i Rusisë është i gatshëm të de-përshkallëzojë.

Të ngajshme

Sekuestrohen edhe një sasi e armëve, municionit dhe pajisjeve ushtarake në Zveçan

KushtrimGuraj

Ministri britanik për çështje evropiane: I lumtur që trupat britanike do ta përforcojnë KFOR’in

KushtrimGuraj

Mustafa i reagon Muratit: Për një vit u punësuan vetëm 8 mijë e 789 persona

KushtrimGuraj