Telenews

Rrezikon të mbytet pushuesja nga Kosova në Shëngjin

Një shqiptare e Kosovës ka rrezikuar të mbytet mëngjesin e kësaj të hënë në plazhin e Shëngjinit.

Ajo është nxjerrë nga pushuesit e tjerë në breg dhe pasi i është dhënë ndihma e parë, është transportuar me ambulancë në spitalin rajonal të Lezhës.

Burimet bëjnë me dije se pushuesja ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësorë, pasi ka konsumuar shumë ujë.

Këtë sezon kanë qenë të shumta rastet ku pushuesit kanë rrëzikuar mbytjen, ndërsa shumë të tjerë, fatkeqësisht kanë gjetur vdekjen nga mbytja ose nga probleme me zemrën kur kanë rënë në konktakt me ujin.

Të ngajshme

Konjufca: Nuk pres diçka të rëndësishme nga takimi Kurti-Vuçiq, Asociacioni s’është në rend dite për Kosovën

Donat Hashani

Rama ju lutet bizneseve dhe administratës publike që sot ti lëshojnë punëtorët më herët!

Donat Hashani

Arben Taravari merr zyrtarisht pozitë në qeverinë e Mickoskit

Donat Hashani