Telenews

Rrustemi i VV-së përgëzon Sylejman Selimin që tha se “në veri është kthyer rendi”

Gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Sylejman Selimi, ka deklaruar në emisionin “Debat Plus” se situata në veri të Kosovës është përmirësuar dhe rendi është rikthyer.

“Sot është situata në veri është ndryshuar, është kthyer rendi,” ka thënë Selimi.

Kjo deklaratë e Selimit është mirëpritur nga deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi, i cili e ka përgëzuar për ndershmërinë e tij.

“Një shembull kur thuhet e vërteta dhe kur nuk je nga ata që të janë prishur bizneset”, ka shkruar Rrustemi në Facebook.

 

source

Të ngajshme

Gërvalla tregon se a iu është drejtuar Kosova Serbisë për trupin e pajetë të Faton Hajrizit

Donat Hashani

Eksluzive: Dy të arrestuar për rastin e arratisjes së Faton Hajrizit

Donat Hashani

Regjistrimi në UP, interesim i lartë për këto dy degë

Donat Hashani