Telenews

RUSIA BOMBARDON NJË OBJEKT NË UKRAINË KU STREHOHESHIN 400 CIVILË

Forcat ruse kanë bombarduar një shkollë arti në Mariupol ku ishin strehuar 400 banorë, tha Këshilli i Qytetit.
Këshilli tha se gra, fëmijë dhe të moshuar ishin brenda dhe se janë ende nën rrënojat e shkollës së artit. Numri i viktimave ishte i paqartë.
Deklarata akuzonte rusët për kryerjen e krimeve të luftës, duke i bërë jehonë fjalimit të mëparshëm të presidentit Zelensky, raporton Guardian.
Zelensky tha se rrethimi i Mariupolit do të hynte në historinë e përgjegjësisë për krimet e luftës.

Të ngajshme

Presidenti maqedonas: Prania e 5 mijë trupave në Kosovë garanton mospërhapjen e konfliktit

KushtrimGuraj

Rashiq: Tingëllon paradoksale, por unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

KushtrimGuraj

Si ka funksionuar grupi terrorist serb? – Policia e Kosovës publikon disa video të reja

KushtrimGuraj