Telenews

RUSIA DREJTUAR PERËNDIMIT, ”MOS LUANI ME ZJARRIN”

Në kërcënimin e fundit për liderët perëndimorë, Rusia i ka paralajmëruar ata që të mos ndërmarrin asnjë veprim kundër enklavës ruse të Kaliningradit.
Enklava – e vendosur midis Polonisë dhe Lituanisë në Detin Baltik – ka qenë historikisht pjesë e Polonisë, Prusisë dhe Gjermanisë derisa u pushtua nga Bashkimi Sovjetik në fund të Luftës së Dytë Botërore, e që nga atëherë ajo ka mbetur nën kontrollin rus, raportn Skynews.
Në shkurt, një deputet rus paralajmëroi se Polonia mund të planifikojë të rimarrë Kaliningradin pasi një gjeneral polak tha se forcat ruse vetëm po “pushtonin” zonën.

Të ngajshme

Edhe Musliu-Shoshi kërkon dorëheqjen e Qeverisë Kurti: Kundër SHBA-së, Kosova pushon së ekzistuari

Furtuna Zejnullahu

Pas Haradinaj, edhe Hoti kërkon largimin e Qeverisë Kurti

Furtuna Zejnullahu

Sulmohen përsëri ushtarët e KFOR-it në Zveçan

Furtuna Zejnullahu