Telenews

RUSIA MOHON MASAKRAT NË BUCHA, POR PAMJET FLASIN NDRYSHE (VIDEO)

Në njoftimin e Ministrisë thuhet se fotot dhe videot janë thjesht një provokim nga Ukraina dhe shton se të gjitha njësitë ushtarake janë larguar që të mërkurën nga Bucha.
Ukraina ka akuzuar ushtarët rusë për vrasjen e civilëve në rrugët e Bucha, dhe imazhet nga qyteti kanë tërhequr dënimin ndërkombëtar nga udhëheqësit perëndimorë.
Përkundër mohimit të Kremlinit zyrtar për këto masakra, pamjet e publikuara dhe të faktuara flasin ndryshe.
VIDEO:

Të ngajshme

Sonte protestohet përpara ambasadës gjermane në Beograd

Furtuna Zejnullahu

Kurti me video-mesazh për qytetarët i kundërpërgjigjet SHBA-së për sanksionet: Demokracia nuk mund të suspendohet, e as të mbahet peng

Furtuna Zejnullahu

Janjiq: Serbia duhet ta ndalojë në Kosovë lojën e trashëguar nga periudha e Millosheviqit

Furtuna Zejnullahu