Telenews

Rusia ndalon Facebookun dhe Instagramin, Meta shpallet “organizatë ekstremiste”

Gjykata ruse ka urdhëruar Metan që të ndalë menjëherë aktivitetet e Facebookut dhe Instagramit në Rusi, kjo për shkak të kinse “aktiviteteve ekstremiste”
Agjencia shtetërore ruse e lajmeve TASS, më herët ka raportuar se gjykata në Moskë ka refuzuar sërish tentimet e Metas që të operojë.
Agjencia raporton se kinse Meta i ka kërkuar rishikim të vendimit, por se gjykata ruse refuzoi një kërkesë të tillë.

Të ngajshme

Shtetet e Bashkuara u thonë qytetarëve të largohen menjëherë nga Rusia

Donat Hashani

Tri ditë pas vdekjes misterioze të Alexei Navalny, Putin rrit në detyrë zëvendëskryetarin e burgjeve ruse

Hafize Elshani

Trupi i Navalny nuk do t’i kthehet familjes edhe për dy javë të tjera

Hafize Elshani