Telenews

Shenjat paralajmëruese të kancerit që duhet patjetër ti dinë të gjitha gratë

Një simptomë e përditshme që mundon miliona njerëz, në fakt mund të jetë kanceri.
Fryrja e barkut është shenja më e zakonshme e kancerit të vezoreve, por shumica e grave nuk e kanë idenë se mund të jetë e tillë.
Hulumtimet e reja tregojnë se katër nga pesë (79 përqind) gra nuk e dinin që fryrja e barkut ishte një shenjë e mundshme e kancerit.
Rreth 7 mijë e 500 gra në Britani të Madhe diagnostikohen me kancer ovarian çdo vit, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.
Fryrja e barkut ka dhjetëra shkaqe dhe shpesh mund të mos jetë kancer.
Ngrënia e shumë ushqimeve të përpunuara ose të rënda me bazë gruri, sheqeri, bulmeti, stresi dhe alkooli mund të shkaktojë fryrje.

Të ngajshme

Mjekë dhe ekspertë nga Turqia vijnë në Kosovë, do të kryejnë operacione kardiokirurgjike dhe intervenime të tjera

Donat Hashani

Autobusi rozë nis sot rrugëtimin në rrugët e Prishtinës duke ofruar mamografi falas

Donat Hashani

‘Zgavra nuk është vaginë’, gruaja trans refuzohet nga gjinekologu në Francë

Donat Hashani