Telenews

Shfaqet premiera e filmit “Adnan Kafazi”

Filmi i metrazhit të gjatë aksion-komedi “Adnan Kafazi” me regji nga Genc Berisha dhe produksion nga Besart Sllamniku, ka shfaqur premierën në kinematë Cineplexx dhe Kino ABC në Prishtinë.

“Adnan Kafazi”  trajton temën e krimit dhe korrupsionit përbrenda një qyteti, përmes së cilëve synohet kontrolli territorial. Kurse në rolet kryesore luajnë aktorët Armend Baloku, Muhamed Arifi, Besart Sllamniku, Ylber Bardhi, Armond Morina, Arta Muçaj, Edona Reshitaj, Dukagjin Podrimaj, Shkumbin Istrefi, Fatmir Spahiu dhe Xhejlane Tërbunja.

Postproduksioni i filmit është mbështetur nga Qendra Kinematografike e Kosovës në konkursin e vitit 2022.

Të ngajshme

Stresi jep versionin e tij, thotë se ishte kaq vota para Vedatit

Donat Hashani

Artan Thaqi: Më kanë thënë që çmimi është i shitur nga fillimi, por unë nuk e besoj

Donat Hashani

Robin Krasniqi me gruan e djalin: Ditëlindja më e mirë e jetës sime është sot (FOTO)

Donat Hashani