Telenews

SHKATËRROHET NJËRA NGA FABRIKAT MË TË MËDHA TË QELIKUT NË EVROPË NGA RUSËT [VIDEO]

Pas raporteve të mëparshme për shpërthime në fabrikën e hekurit dhe çelikut në Mariupol, e njohur si fabrika Azovstal, ligjvënësit ukrainas tani thonë se ajo u shkatërrua nga granatimet ruse.
Deputetja në Parlamentin e Ukrainës, Lesia Vasylenko, shpërndau pamje nga vendi i fabrikës, duke thënë se humbjet ekonomike për Ukrainën janë të mëdha, dhe se mjedisi është shkatërruar.

Të ngajshme

Kurti: Serbia ende i sheh si shtete të përkohshme Kosovën, Malin e Zi e Bosnjën

Donat Hashani

Arrestohet ish zyrtarja e kryeministrisë Alda Klosi, akuzohet për pastrim parash

Miftar Zejnullahu

“New York Times” sjell detaje të reja për dosjen McGonigal ky dyshohet të jetë i përfshirë Edi Rama

Miftar Zejnullahu