Telenews

Shpërthim në një parking nëntokësor në Zvicër, 2 viktima dhe 11 të plagosur

Dy persona kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë janë plagosur pas një shpërthimi të ndodhur në një parking nëntokësor në Nussbaummen, në Zvicër.

Rrethanat në të cilën ka ndodhur aksidenti, janë ende të paqarta.

Autoritetet po hetojnë për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarja. Ndërkohë shpërthimi ka shkaktuar pasoja të konsiderueshme materiale, pasi gjatë shpërthimit zjarri ka përfshirë edhe katin e një pallati të ndërtuar mbi parkingun nëntokë

Të ngajshme

Pjetër Shala shpallet fajtor, Gjykata Speciale e dënon me 18 vjet burgim

Erzana Fazliu

Roberta Metsola rizgjidhet në krye të Parlamentit Evropian

Erzana Fazliu

Clark emërohet anëtar nderi i Odës Ekonomike Amerikane të Kosovës dhe i Bordit të Guvernatorëve të saj

Erzana Fazliu