Telenews

SHQIPTARI FLORIAN MARKU MBRON TITULLIN IBF NË BOKS

Boksieri Florian Marku arriti ta mbrojë titullin kampion bote IBF.
Marku sonte mposhti britanikun Chris Jenkins.
Vetëm katër raunde iu deshën Markut që të përfundonte këtë ndeshje duke nokautuar kundërshtarin.
Kujtojmë se ai mban titullin IBF Internacional në peshën e lehtë që nga shtatori 2021.
Marku bëri debutimin e tij profesional më 1 dhjetor 2018, duke shënuar një fitore në raundin e parë me nokaut teknik (TKO) kundër Nikola Janicievic në Beste Event Halle në Ulm, Gjermani.
Deri më tani në karrierën e tij Florian Marku, me ndeshjen e fundit, ka njëmbëdhjetë fitore dhe një barazim.

Të ngajshme

Ky është kundërshtari i radhës i ekipit Bad News Eagles në turneun kualifikues RES Adriatic League

Flaka Ajeti

Përzgjedhësi Adil Maliq publikon listën e Kosovës U19 për dy ndeshje miqësore ndaj Shqipërisë U19

Flaka Ajeti

E bujshme: Dion Berisha zyrtarizohet në Bayern Munich

Donat Hashani