Telenews

S’ka rezultat nga takimi Bislimi-Petkoviq-Lajçak për “dinarin”

 

 

Takimi për çështjen e dinarit në mes kryenegociatorëve të Kosovës e Serbisë në Bruksel, ka përfunduar pa rezultat.

Ky takim trepalësh mes Besnik Bislimi, si dhe Petar Petkoviq, u mbajt me ndërmjetësimin e emisarit evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.

Palët konfirmuan se Mirolsav Lajcak doli me një propozim të ri. Kosova dhe Serbia kanë një javë kohë të dërgojnë komentet e tyre lidhur me këtë propozim. Takimi i radhës do të mbahet në mesin e muajit maj, ka raportuar RTK.

source

Të ngajshme

Një e mitur dyshohet se u sulmua seksualisht në Podujevë

Dorëheqja e Kurtit e vetmja zgjidhje për zgjedhje, thotë Rukiqi

Dyshohet se një grua u dhunua dhe u grabit në Gjilan