Telenews

SKANDAL NË FUTBOLLIN SPANJOLL: PUBLIKOHEN PËRGJIMET MES PIQUES DHE RUBIALES PËR PAZARIN NË SUPERKUPËN E SPANJËS

Bisedat, dokumentet dhe audiot kanë zbuluar bashkëpunimin e presidenti të Federatës së Futbollit Spanjoll dhe mbrojtësit te Barçës, për një marrëveshje fitim-prurëse milionëshe për mbajtjen e Superkupës në territorin saudit.
Dokumentet dhe audiot në të cilat “El Confidencial” kanë zbuluar se presidenti i Federatës së Futbollit Spanjoll (RFEF), Luis Rubiales u bëri presion autoriteteve të Riadit që t’i paguanin lojtarit të FC Barcelona deri në 24 milionë euro për të luajtur turneun në atë vend dhe më pas u përpoq të fshihej pjesëmarrja e lojtarit në kontratë.
Madje, në këto përgjime, mes dyshes diskutohet edhe ndarja e shpërblimit në para për Real Madridin dhe Blaugranasit. “Barcelona e Reali të marrin nga 8 milionë, për të tjerat mjafton 1 apo 2 milionë” dëgjohet Pique në një audio-inçizim.
Ky përgjim pritet ta fundosë Piquen dhe Rubiales, duke ditur se dyshja kanë ndikim të madh në futbollin spanjoll.

Të ngajshme

Portugalia fiton thellë ndaj Zvicrës, kualifikohet në çerekfinale

KushtrimGuraj

Vuçiq bëri tifo për Japoninë kundër Kroacisë, por nuk e uroi Pllenkoviqin për rezultatin

KushtrimGuraj

Formacionet zyrtare: Portugali – Zvicër, Xhaka e Shaqiri nga fillimi – Ronaldo në bankën rezervë

KushtrimGuraj