Telenews

“S’mund ta pranoja lajmin”, rrëfimi i nënës së argjentinases që dyshohet se u vra në Kosovë

“Të pranosh lajmin se vajza jote kishte vdekur, është diçka që nuk ia dëshiron as armikut më të madh” – shprehet me lot në sy Magdalena Urdangaray në një intervistë për KALLXO.com  

Magdalena Urdangaray është nëna e Maria Clara Urdangaray nga Argjentina e cila dyshohet se u vra në Kosovë verën e 2023. Maria Clara dyshohet se u shtye nga kati i gjashtë i një hoteli nga i dashuri i saj shqiptar.

Nëna dhe babai i Maria Clarës kanë ardhur për herë të parë në Kosovë nga Argjentina për të folur me organet e drejtësisë. Ata kërkojnë drejtësi përderisa e quajnë femicid vrasjen e vajzës së tyre.

Magdalena Urdangaray e rrëfën si ‘shok’ e tejet të dhimbshme momentin kur e kishin kuptuar se vajza e tyre kishte vdekur në Kosovë.

Ajo thotë se lajmin për vdekje ua dha një shoqe e Maria Clara e cila kishte parë artikuj për vdekjen e një gruaje argjentinase në Kosovë.

“Kur shoqja e vajzës sime më thirri e ma tregoi këtë, unë u shokova. Nuk mund ta pranoja atë që po ma thoshte ajo. Qe një situatë shumë e dhimbshme! Të pranosh lajmin se vajza jote kishte vdekur, është diçka që nuk ia dëshiron as armikut tuaj më të madh. Sepse, për aq sa di unë, gjatë fundjavës, vajza ime ishte në një ceremoni me familjen e partnerit të saj”- thotë Magdalena Urdangaray.

source

Të ngajshme

Ministrja e Shëndetësisë pasnesër vjen në Kosovë, lidhur me këtë projekt për infermierët kosovarë

Donat Hashani

Konjufca: Nuk pres diçka të rëndësishme nga takimi Kurti-Vuçiq, Asociacioni s’është në rend dite për Kosovën

Donat Hashani

Rama ju lutet bizneseve dhe administratës publike që sot ti lëshojnë punëtorët më herët!

Donat Hashani