Telenews

Sonte mbahet finalja e Eurovision 2024

Edicioni i 68-të i Eurovision sonte i zhvillon natën finale, në një mbrëmje ku pritet të dëgjohen 26 këngët garuese.

Shfaqja fillon në orën 21:00 dhe zhvillohet në Malmo të Suedisë.

Shqipëria u përfaqësua këtë vit nga Besa Kokëdhima me këngën “Titan” e cila performoi në natën e dytë gjysmë finale, por nuk arriti të shkoj në finale, transmeton RTSh.

Këngët pjesëmarrëse në garë:

 •     Suedi | Marcus & Martinus – Unforgettable
 •     Ukrainë | alyona alyona & Jerry Heil – Teresa & Maria
 •     Gjermani | ISAAK – Alëays On The Run
 •     Luksemburg | TALI – Fighter
 •     Holandë | Joost Klein – Europapa
 •     Izrael | Eden Golan – Hurricane
 •     Lituani | Silvester Belt – Luktelk
 •     Spanja | Nebulossa – ZORRA
 •     Estoni | 5MIINUST x Puuluup – (nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi
 •     Irlandë | Bambie Thug – Doomsday Blue
 •     Letoni | Dons – Holloë
 •     Greqi | Marina Satti – ZARI
 •     Mbretëria e Bashkuar | Olly Alexander – Dizzy
 •     Norvegji | Gåte – Ulveham
 •     Itali | Angelina Mango – La Noia
 •     Serbi | TEYA DORA – RAMONDA
 •     Finlanda | Windoës95man – No Rules!
 •     Portugali | iolanda – Grito
 •     Armenia | LADANIVA – Jako
 •     Qipro | Silia Kapsis – Liar
 •     Zvicër | Nemo – The Code
 •     Slloveni | Raiven – Veronika
 •     Kroaci | Baby Lasagna – Rim Tim Tagi Dim
 •     Gjeorgji | Nutsa Buzaladze – Firefighter
 •     Francë | Slimane – Mon Amour
 •     Austri | Kaleen – We Will Rave

source

Të ngajshme

Surpriza e shumëpritur, babai suprizon Heidin: Do e marr me vete…

Donat Hashani

Risi në “Big Brother VIP 3”! Finalistët ndahen në çifte, fituesit përballen për çmimin e madh

Donat Hashani

Meritoni, finalisti i parë që lë garën për çmimin e madh! Opinionisti Arbër Hajdari: Ja çfarë e penalizoi

Donat Hashani