Telenews

SOT DHE NESËR TAKIMET PËR TARGAT

Sot dhe nesër në Bruksel do të zhvillohen takimet e grupeve punuese të Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave.
Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, për televizionin publik duke thënë se është përgjegjësi e të dyja palëve që të dakordohen për një zgjidhje.
“Ne presim që ata të bëjnë përparim deri më 21 prill”, tha Stano, duke shtuar se BE-ja dëshiron t’iu kujtojë të dyja palëve edhe një herë se tani është urgjente për të gjetur gjuhën e përbashkët.
“Çdo marrëveshje për targat do të kërkojë fleksibilitet politik dhe kompromis”, tha ai.

Të ngajshme

Shkëlzen Gashi: Nëse Kurti e bën Asociacionin, ka me i gjujtë gaz edhe në shtëpinë e tij në Taslixhe

Donat Hashani

Haziri: 2023-ta me marrëveshje të përkohshme dhe me krijim të Zajednicës plus

Donat Hashani

Reagon ashpër edhe zëvendës-ministri Bislimi për pengesën për pjesëmarrje në konferencën e donatorëve në Bruksel të Muratit

Donat Hashani