Telenews

SOT PRITET TË HAPEN DY KORRIDORE HUMANITARE NË UKRAINË

Zëvendëskryeministri i Ukrainës, ka bërë  të ditur se kanë rënë dakord për dy korridore humanitare për sot.
Ministrja Iryna Vereshchuk ka thënë se korridoret do të shkojnë nga rajonet e Luhansk dhe Donetsk dhe do të përfshijnë njerëz që largohen nga Mariupol me makina, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.
Ato do të përdoren për të evakuuar civilët nga zonat e vijës së parë

Të ngajshme

Gërvalla – Kongresistit amerikan: Ende asnjë pasojë ndaj Serbisë për sulmin në Banjskë

Donat Hashani

Gjykata cakton kaq vite burg ndaj dy të miturve për vrasjen e 18-vjeçarit Lulzim Fejzullahu

Donat Hashani

Deputeti i VV-së “zbulon” pazaret e Kurtit me opozitën: Zgjedhjet e parakohshme në këmbim të Kodit Civ

Donat Hashani