Telenews

Sot raundi i tretë i bisedimeve për zgjidhjen e konfliktit Rusi-Ukrainë

Brenda pak orësh pritet të mbahet raundi i tretë i bisedimeve në mes të negociatorëve ukrainas dhe rusë.
Ato do të fillojnë në orën 16:00 me kohën e Kievit, sipas zyrtarëve ukrainas, shkruan BBC.
Kujtojmë se tash e dy javë ukrainasit janë duke luftuar kundër pushtimit rus dhe më shumë se një milion e gjysmë qytetarë janë detyruar të largohen nga Ukraina.

Të ngajshme

Dalin para gjykatës 4 të arrestuarit për grabitjen në Suharekë (VIDEO)

Donat Hashani

Vazhdon bastisja e policisë argjendarinë në Prishtinë, pronari i së cilës u arrestua dje

Hafize Elshani

“Kishte 3 mijë euro në çantë, i tha ik, ajo rezistoi…”, deklarohet vjehrri i Liridona Murselit

Hafize Elshani