Telenews

Sot raundi i tretë i bisedimeve për zgjidhjen e konfliktit Rusi-Ukrainë

Brenda pak orësh pritet të mbahet raundi i tretë i bisedimeve në mes të negociatorëve ukrainas dhe rusë.
Ato do të fillojnë në orën 16:00 me kohën e Kievit, sipas zyrtarëve ukrainas, shkruan BBC.
Kujtojmë se tash e dy javë ukrainasit janë duke luftuar kundër pushtimit rus dhe më shumë se një milion e gjysmë qytetarë janë detyruar të largohen nga Ukraina.

Të ngajshme

Sonte protestohet përpara ambasadës gjermane në Beograd

Furtuna Zejnullahu

Kurti me video-mesazh për qytetarët i kundërpërgjigjet SHBA-së për sanksionet: Demokracia nuk mund të suspendohet, e as të mbahet peng

Furtuna Zejnullahu

Janjiq: Serbia duhet ta ndalojë në Kosovë lojën e trashëguar nga periudha e Millosheviqit

Furtuna Zejnullahu