Telenews

SOT STËRVITJA E FUNDIT PËR KOSOVËN NË PRISHTINË, PARA NISJES NË ZVICËR

Të martën në Zurich Kosova do ta zhvillojë ndeshjen miqësore kundër Zvicrës.
Loja do të zhvillohet nga ora 18:00 në stadiumin Letzigrund.
E para nisjes për në Zvicër, “Dardanët”, do të zhvillojnë stërvitjen e fundit në Prishtinë.
Kosova ndeshjen e fundit me Burkina Fason, arriti ta fitojë me rezultat bindës 5:0.
E veçanta e kësaj ndeshje do të jetë për Granit Xhakën, Xherdan Shaqirin e Andi Zeqirin që janë me prejardhje nga Kosova.
Ndërkohë, tashmë për shkak të lëndimit të pësuar para ndeshjes së parë, Elbasan Rashani është rikthyer në Francë.

Të ngajshme

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Flaka Ajeti

Përfundon gjyqi i dytë i Juventusit, merret vendimi përfundimtar pas marrëveshjes mes palëve

Flaka Ajeti

Ferizaj dhe Lira përballen të dielën në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ për ndeshjen finale të barazhit

Donat Hashani