Telenews

TAHIRI E TËRHEQ FJALËN: U KËRKOJ FALJE DEPUTETËVE NËSE KAM PËRDORUR GJUHË TË TILLË

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka reaguar pasi kryeparlamentari Glauk Konjufca i tha se ishte dëgjuar duke sharë.
“Në asnjë rrethanë. Domethënë në asnjë mement, as nuk kam mendu e as nuk e shaj asnjë deputet”, tha ai, pasi iu kërkua ta tërheq atë që e kishte thënë.
“Në qoftë se ka qenë në afekt… për shkak të situatës dhe asaj… mirëpo në asnjë rrethanë kjo nuk i është drejtu asnjë deputeti”, tha Tahiri.
Shefi i deputetëtëve të PDK-së kërkoi falje.
“Dhe kushdo që mundet me u ndi i ofenduar, meqenëse e kam përdorë një fjalë të tillë të cilën as nuk po e di, i kërkoj falje, edhe atyre qytetarëve që na kanë shiku”.
Tahiri përsëriti kërkimfaljen, duke thënë para saj “në qoftë se e kam përdor një fjalë të tillë”.
 
 

Të ngajshme

Lista Serbe reagon pas arrestimit të serbit në veri: Nëse nuk lirohet, do të ketë kryengritje

Donat Hashani

Olta Gixhari zgjedh të largohet nga BBVIP, Luizi mundohet t’i ndryshojë mendjen: Rri moj burrneshë, nuk ke pse ikën

Donat Hashani

Kurti takoi përfaqësuesit e shoqatës së ish të burgosurve politikë të Kosovës

Donat Hashani