Telenews

THERJE ME THIKË NË PRISHTINË

Një person është therur me thikë në Prishtinë pas një mosmarrëveshje. Sipas policisë viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK.
Ndërsa nga i dyshuari është sekuestruar një thikë e cila dyshohet se ishte përdorë në rast.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.
Njoftimi i plotë i policisë:
LËNDIM I RËNDË TRUPOR / ARMËMBAJTJE PA LEJE /Rr.Fahri Fazliu, Prishtinë, 27.04.2022-02:36. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti pas një mosmarrëveshje ka therur me thikë viktimën mashkull kosovar i cili ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në QKUK për tretman mjekësor. Nga i dyshuari është sekuestruar një thikë e cila dyshohet se ishte përdorë në rast. Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Të ngajshme

Parlamenti Evropian më 18 prill pritet të votojë për liberalizimin e vizave për kosovarët

Donat Hashani

Vizitën e parë brenda organizatës policore, drejtori i PK-ës e realizoi në stacionet policore në veri të vendit

Donat Hashani

Hoti: Pika për të zhdukurit u refuzua mbi katër herë, deklarata të nënshkruhet ditët në vijim

Donat Hashani