Telenews

TRE EMIGRANTË ILEGAL GJENDEN NË NJË KAMION TË MALLRAVE, DOGANA JEP DETAJE

Këtë e ka bërë të ditur Dogana e Kosovës.
“Gjenden tre emigrant ilegal në një kamion të mallrave. Oficerët e doganës sot gjatë kontrollimit të maunave kanë hasur në tre persona të fshehur brenda një kamioni që transportonte mallra”, thuhet në njoftim.
Sipas njoftimit, të tre personat janë nga Pakistani dhe të njëjtit janë dorëzuar te Policia e Kosovës.
“Sipas deklaratave të personave tre refugjatët janë nga Pakistani, të tre emigrantët janë ndaluar gjithashtu edhe vozitësi i kamionit të cilët pastaj janë dorëzuar tek Policia e Kosovës”, është bërë e ditur në njoftimin e Doganës.

Të ngajshme

Emocionuese: Ushtari i Kosovës këndon këngë patriotike për 28 nëntor

KushtrimGuraj

Ankesa e Kosovës në FIFA, ministri Çeku thotë se serbët ia kanë kërcënuar me vrasje familjen

KushtrimGuraj

LDK reagon që Konjufca e përmendi Aganin e jo Rugovën në Shqipëri: Harroi qëllimshëm

KushtrimGuraj