Telenews

U përfol për selektor te Kosova, Magath merr drejtimin e skuadrës nga Bundesliga gjermane

Trajneri gjerman i futbollit, Felix Magath ishte përfolur gjatë këtyre muajve si kandidat potencial për postin e trajnerit te Përfaqësuesja e Kosovës, por kjo nuk ndodhi.
Timonieri që në të kaluarën ka drejtuar edhe Bayernin e Mynihut, tash është bërë me skuadër të re.
79 vjeçari ka marrë drejtimin e skuadrës nga Bundesliga gjermane, Hertha Berlin e cila e rrezikon rënien në Bundesliga 2 dhe natyrisht që Magath do ketë mision të vështirë me klubin nga kryeqyteti gjerman.
Trajner i deritanishëm i berlinezëve ishte Tayfun Korkut. /Telenews.al/

Të ngajshme

Feronikeli 74 mposhte Trepqën 89 në Kupën e Kosovës

Miftar Zejnullahu

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë

Miftar Zejnullahu

Manchester United rikthehet te fitoret, vazhdon të mbetet në garë për titull

Miftar Zejnullahu