Telenews

UEFA nuk dëshiron flamuj të Rusisë në ndeshjen e Ukrainës

UEFA synon që flamuj të Rusisë mos të shfaqen në stadium kur Ukraina e luan ndeshjen e parë në Evropian, pasi disa të tillë u shfaqën në ndeshjet e kaluara.

UEFA ka thënë se pjesëtarët e sigurimit do të mundohen të identifikojnë dhe të largojnë flamujt e Rusisë në stadiumin e Munihut, ku sot Ukraina përballet me Rumaninë.

Rusia nuk lejohet të garojë në futbollin ndërkombëtar, por qytetarët rusë kanë mundur të blejnë bileta.

Flamuri rus është shfaqur në disa ndeshje të Evropianit, duke përfshirë atë mes Skocisë e Gjermanisë.
Kishte shumë flamuj rus në ndeshjen mes Serbisë dhe Anglisë./Telenews/

Të ngajshme

Thirrjet nacionaliste të tij, UEFA bën të ditur se ka filluar hetimet ndaj futbollistit spanjoll

Donat Hashani

Vlera e Yamal në treg merr një rritje ‘astronomike’ pas përfundimit të Euro 2024

KushtrimGuraj

Milani bën goditjen e madhe, nënshkruan me lojtarin e fituesit të Euro 2024

Donat Hashani