Telenews

VAZHDOJNË SULMET E RUSËVE, GODITET NJË NDËRTESË BANIMI NË KIEV

Një person vdiq dhe tre të tjerë u plagosën pasi mbetjet nga një raketë e rrëzuar goditën një ndërtesë banimi në Kiev të enjten, sipas autoriteteve ukrainase.
Shërbimi i emergjencave shtetërore të Ukrainës tha se mori një raport për një zjarr dhe dëmtim të një apartamenti 16-katësh në lagjen Darnytsky të kryeqytetit në orën 5:02 të mëngjesit me orën lokale.
Zjarri u shua më vonë, tha shërbimi, shkruan CNN.
Sipas informacioneve fillestare, 30 persona u evakuuan nga vendi ndërsa operacionet e shpëtimit vazhdojnë, shtoi shërbimi.

Të ngajshme

Ish-komandanti i UÇK-së tregon se si janë siguruar arsenali i armëve në sulmin e serbëve ndaj policëve në veri

KushtrimGuraj

Salla e sporteve në Samadrexhë merr emrin e heroit Afrim Bunjaku, komuna ndanë 5 mijë euro për familjen e tij

KushtrimGuraj

Policia me fushatë vetëdijësuese kundër zjarreve: “Mos ndez zjarr, mos shkakto rrezik të përgjithshëm”

KushtrimGuraj