Telenews

Vazhdon sot gjykimi në Hagë ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Në Gjykatën Speciale në Hagë vazhdon sot procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së.

I njohur si rasti “Thaçi dhe të tjerët”.

Seanca thuhet të zgjasë që nga ora 09:00 deri në 16:30.

source

Të ngajshme

Dorëheqja e Kurtit e vetmja zgjidhje për zgjedhje, thotë Rukiqi

Dyshohet se një grua u dhunua dhe u grabit në Gjilan

Mbi 350 qytetarë serbë kanë aplikuar për konvertimin e patentë shoferëve në RKS