Telenews

VIJE DEKLARATA E FORTË E SHBA-VE NË MBËSHTETJE TË FUQISHME NDAJ KOSOVËS

Në ditën e djeshme në një konferencë për media, kështu u përgjigj sekretarja e shtypit të Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki.
Gjithashtu, Psaki konfirmoi faktin se presidenti amerikan, Joe Biden, vazhdon të jetë mik i mirë i kosovarëve dhe boshnjakëve.
Pyetja që ju bë Psakit “Rusia dhe Kina përhapin shumë ndikimin e tyre në Ballkanin Perëndimor, veçanërisht në Bosnje dhe Hercegovinë dhe në Kosovë. Dhe presidenti është mik i boshnjakëve dhe kosovarëve. A mund t’i siguroni njerëzit atje se Amerika është ende me ta?”.
“Absolutisht. Ju lutemi – ju lutemi dërgoni atë drejtpërdrejt”, tha ajo në përgjigje.

Të ngajshme

Sulmohen përsëri ushtarët e KFOR-it në Zveçan

Furtuna Zejnullahu

Memli Krasniqi mbledhë kryesinë e PDK-së: Jam i shqetësuar, ndëshkimet e aleatëve ndaj Kosovës tashmë kanë filluar

Furtuna Zejnullahu

Sonte protestohet përpara ambasadës gjermane në Beograd

Furtuna Zejnullahu