Telenews

Zjarr në një fabrikë plastike në Obiliq

Një zjarr ka ndodhur në fabrikën e plastikës në Obiliq. Zjarrfikësit kanë intervenuar dhe e kanë vënë në kontroll zjarrin.
Nga ky rast nuk raportohet për të lënduar.
Kështu ka bërë të ditur për Klankosova.tv Latif Zeka, komandant i Zjarrfikësve i regjionit të Prishtinës.
“Ka ndodhur një zjarr. Zjarrfikësit kanë intervenuar dhe kanë vënë nën kontroll zjarrin. Zjarri ka qenë në zonën ku riciklohen mbeturinat prandaj duhet pak më shumë punë”.

Të ngajshme

Presidenti mbetet pa rrogë në janar, shteren mjetet në Thesarin e Shtetit në Maqedoninë e Veriut

Donat Hashani

LDK zyrtarisht bojkoton RTK’në: Nuk do të marrim pjesë në asnjë emision apo format

Donat Hashani

BE-ja sërish kërkon që Asociacioni të formohet, nuk i diskuton kushtet e Kurtit

Donat Hashani