Telenews

Zyrtare: Wilder rikthehet në ring, ky është kundërshtari i tij

Deontay Wilder do të rikthehet në ring të shtunën më 15 tetor kundër Robert Helenius.

Ish-kampioni i peshave të rënda në WBC, Deontay Wilder, do të kthehet në ring kundër finlandezit Robert Helenius më 15 tetor, lufta e tij e parë që nga përfundimi i meçit të tretë të tij kundër Tyson Fury.

“Ka qenë një udhëtim i gjatë për mua dhe që nga sot ai vazhdon,” tha në një deklaratë të mërkurën 36-vjeçari Wilder.

Lufta do të zhvillohet në Barclays Center të Brooklynit.

Të ngajshme

Bad News Eagles sot në turneun kualifikues për në Brazil

Miftar Zejnullahu

Ndërron jetë ish-trajneri i Prishtinës Qiro Bllazheviq

Miftar Zejnullahu

Flamuri i Kosovës vendoset në stadiumin e Arsenalit

Miftar Zejnullahu