Telenews

11-SHET STARTUESE NË DY TAKIMET E SOTME TË SUPERLIGËS SË KOSOVËS

Xhiro e 26-të në BKT Superligën e Kosovës ka filluar ditën e shtunë me tri ndeshje që u zhvilluan.
Dukagjini mori një fitore të madhe në udhëtim te Llapi 1-2, derisa befasia ndodhi kur Feronikeli ndali Ulpianën në barazim 2-2.
Ndeshja tjetër që përfundoi pa fitues ishte edhe ajo mes Malishevës dhe Gjilanit që përfundoi ashtu siç filloi pa gola 0-0.
Sot në program janë edhe dy sfida fantastike për tu zhvilluar në elitën e futbollit kosovar.
Me fillim nga ora 13:00, lideri aktual i BKT Superligës, Ballkai do të pres Drenicën në stadiumin e qytetit në Suharekë.
Ndërkohë 30 minuta më vonë në Gjilan zhvillohet kryendeshja e kësaj xhiro mes dy skuadrave të mëdha të futbollit kosovar Dritës dhe Prishtinës.


13:30 DRITA – PRISHTINA 
Formacionet zyrtare:
Drita: Maloku; Limani, Balde, Cuculi, Blakqori; Krasniqi, Namani, Fazliu; Ajzeraj, Simonovski, Kryeziu;
Prishtina: Haxho; B.Krasniqi, Pllana, Tomasevic, Mici; Karabeci, Boshnjaku; Mankenda, E.Krasniqi, John; Kryeziu;


13:00 BALLKANI – DRENICA 
Formacionet zyrtare:
Ballkani: Frashëri, Ar.Thaqi, Hoxha, As.Thaqi, Dellova, Emerllahu, Gripshi, Korenica, Krasniqi, Baftiu.
Drenica: Shala, Arrabal, Thaqi, Jashari, Bejta, Abazi, Gashi, Mëziu, Veliqi, Uka, Zabërgja.


 

Të ngajshme

Kurti takohet me Ballkanin: Suhareka është shndërruar në qytet të sportit

Kurti pret lojtarët dhe stafin e KF Ballkanit: Qeveria ëshë e hapur për ju, Suharekën e keni shndërruar në qytet të sportit

Donat Hashani

Turneu më i madh i futbollit në Evropë fillon këtë javë dhe është i paparashikueshëm